آیا استفاده از شامپوهای زنانه برای آقایان مناسب است؟

چگونه می‌توان بهترین شامپوی ضدشوره را انتخاب کرد؟

همه‌ی افراد علاقه دارند پوستی تمیز و موهایی شاداب داشته باشند. اما هنگامی که نوبت به انتخاب شامپوی ضدشوره‌ی مناسب می‌رسد، خانم‌ها و آقایان با نیازهای متفاوتی مواجه می‌شوند. به بیانی صریح‌تر، یک شامپوی ضدشوره‌ی مناسب برای آقایان لزوما بهترین شامپو برای خانم‌ها نیست و برعکس.

 

پوست سر آقایان در مقایسه با پوست سر خانم‌ها

پژوهش‌های آزمایشگاهی نشان داده که لایه‌ی محافظ پوست سر آقایان ضعیف‌تر از پوست سر خانم‌ها است، حجم کم‌تری از ذرات موسوم به سِرامید را در خود دارد و بیشتر مستعد از دست دادن پروتیین است. سِرامید و پروتیین هر دو از عناصر مهم لایه‌ی محافظ پوست هستند. مهم‌تر از همه این‌ که پوست سر آقایان پنجاه درصد بیشتر از پوست سر خانم‌ها سِبوم ترشح می‌کند، به این معنا که پوست سر آقایان استعداد بیشتری برای تولید چربی زیادی دارد که سبب چرب شدن پوست سر و موها می‌شود.

از این رو، آن‌چه برای آقایان اهمیت دارد نه تنها استفاده از یک شامپوی ضدشوره برای پیش‌گیری و درمان نشانه‌های شوره‌ی سر است، بلکه انتخاب شامپویی با فرمولاسیون ویژه و مناسب نیازهای پوست سر آقایان در مرتبه‌ی نخست قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر، خانم‌ها بیشتر مستعد وضعیت‌هایی مانند خشکی پوست سر و بروز دانه‌های ریز پوستی هستند و خانم‌هایی که از روش‌های شیمیایی برای رنگ‌ کردن یا حالت دادن موهای خود استفاده کرده‌اند، بیش از دیگران با مشکل شکنندگی بافت موها مواجه‌اند. فرمولاسیون شامپوهای ویژه‌ی خانم‌ها اغلب برای ترمیم موهای آسیب‌دیده، شانه کردن راحت موها و مبارزه با خشکی پوست سر استفاده می‌شوند.

 

مناسب‌ترین شامپوی ضدشوره برای آقایان

برخلاف خانم‌ها که هنگام انتخاب شامپو، اغلب به دنبال شامپوهایی هستند که به زیبایی موهای‌شان کمک کند و موهای‌شان را نرم و براق و عاری از هر گونه آسیب‌دیدگی سازد، آقایان هنگام انتخاب شامپوی ضدشوره، باید محصولاتی را انتخاب کنند که هدف اصلی‌شان مراقبت و تقویت پوست سر باشد. کلییر مجموعه متفاوتی از شامپوهایی را دارد که فرمولاسیون آن‌ها ویژه‌ی چربی اضافی پوست سر آقایان است.

یکی از این محصولات، شامپوی ضدشوره‌ی کنترل چربی کلییر است، با ترکیبی از ده ماده‌ی مغذی و عصاره‌های گیاهی. این شامپو به‌ویژه برای از بین بردن چربی زاید پوست سر تولید شده و با تمیز کردن چربی حاصل از سبوم، از بروز نشانه‌های شوره‌ی سر جلوگیری می‌کند. هم‌چنین با رایحه‌ای از عصاره‌ی لیمو، استفاده‌ی مدوام این شامپو پوست سر را شاداب و شفاف نگه می‌دارد.

کلید رهایی از شوره‌ی سر و داشتن پوست و موهایی شاداب، آشنایی با نیازهای پوست سر خود و حفظ سلامت آن است. استفاده از یک شامپوی ضدشوره‌ی مناسب شیوه‌ای موثر برای مراقبت از پوست سر در برابر شوره است. همین حالا یکی از شامپوهای ضدشوره با فرمولاسیون ویژه‌ی کلییر را امتحان کنید و لذت اعتمادبه‌نفس و موهای بدون شوره را تجربه کنید.