آیا شوره‌ی سر یک بیماری مُسری است؟

تمام نگرانی‌های شما در رابطه با شوره‌ی سر

علت بروز شوره‌ی سر چیست؟

پوست سر سالم تمایل دارد تا سلول‌های کهنه‌ی خود را یک بار در ماه پیش از جای‌گزین کردن سلول‌های تازه، دور بریزد. هنگامی که روند پوست‌‌ریزی سریع‌تر می‌شود، پوست سر شروع به پس زدنِ حجم زیادی از سلول‎های مرده‌ می‌کند که منجر به بروز شوره می‌شود. درباره‌ی دلایل اصلی پیدایش شوره هم‌چنان تردیدهایی وجود دارد، اما عوامل عمده‌ی موثر در بروز شوره‌ی سر را اغلب ضعیف شدنِ لایه‌ی محافظ پوست و حضور نوعی قارچ به نام مالاسزیا می‌دانند.

 

آیا شوره‌ی سر یک وضعیت طبیعی است؟

 

 

شوره‌ی سر یک امر طبیعی است. قارچ مالاسزیا منجر به بروز شوره می‌شود، مالاسزیا در پوست سر همه‌ی انسان‌ها یافت می‌شود و زمانی تبدیل به مشکل می‌شود که سرعت فرایند پوست‌اندازی سر را افزایش دهد که این همان دلیل اصلی شوره است. پس می‌توان گفت که شوره‌ی سر مُسری است؟ یکی از باورهای نادرست درباره‌ی شوره‌ی سر این است که با استفاده از شانه‌ی شخصی که دانه‌های شوره روی سر او قابل مشاهده‌اند و یا ایستادن در نزدیکی او، شوره می‌تواند از یک فرد به فرد دیگر منتقل شود. اما در واقع، شوره‌ی سر مُسری نیست و قارچ های مالاسزیا که منجر به بروز شوره می‌شوند در پوست سر تمام افراد وجود دارند و هرگز از فردی به فرد دیگر منتقل نمی‌شوند.

 

آیا درمانی برای شوره‌ی سر وجود دارد؟

شامپوی ضدشوره‌ی کلییر با ترکیبی مفید از ده ماده‌ی مغذی و ترکیبات فعال گیاهی، به تقویت و ترمیم لایه‌ی محافظ طبیعی پوست سر شما کمک می‌کند. استفاده از این شامپو به‌طور منظم، علاوه بر کاهش نشانه‌های قابل مشاهده‌ی شوره به شما کمک می‌کند تا موهایی نرم و سالم داشته باشید.

بروز دانه‌های شوره ممکن است ناخوشایند باشد، اما کسب اطلاعات صحیح و استفاده‌ی منظم از یک شامپوی ضدشوره‌‌ی خوب، دیگر جایی برای نگرانی نمی‌گذارد. کافی است روش‌های پیشنهادی ما را دنبال کنید تا موهایی تمیز و سالم و پوستی عاری از شوره داشته باشید تا اعتمادبه‌نفس خود را دوباره به دست بیاورید.