برای مقابله با شوره‌ی سر هر چند وقت یک بار موها را بشوییم؟

چگونه شوره را کم کنیم

یکی از متداول‌ترین سوالات در افرادی که به دنبال خلاصی از شوره هستند این است که هر چند وقت یک بار باید موهای خود را بشویند. پاسخ به این سوال آسان نیست؛ برخی موافق شست‌و‌شوی روزانه‌اند، در حالی که برخی ایرادی در چند روز حمام نکردن نمی‌بینند.
بر اساس کیفیت پوست سر و موی‌تان، شست‌وشوی کم یا استحمام بیش از حد می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند خشکی، شوره و یا چربی پوست و موی سر شود. بهترین شامپوی ضدشوره برای هر شخص باید با جنس موی او هم متناسب باشد. از این راهنما برای پیدا کردن شامپوی مناسب استفاده کنید.

 

موی فر

• چربی پوست آرام‌تر روی ساقه‌ی مو حرکت می‌کند و در نتیجه می‌توانید تا پنج روز موهای‌تان را نشویید.
• شست‌و‌شوی بیش از حد، روغن‌های طبیعی پوست سر را که به آن شکل و حالت می‌دهند از بین می‌برد.
• موهای فر معمولا خشک‌تر از موهای صاف به نظر می‌رسند و انباشت چربی روی سطح پوست سر می‌تواند منجر به ظاهر شدن علایم شوره شود. برای مبارزه با این مشکل و تنظیم چربی‌های طبیعی پوست سر از CLEAR Saclp Oil Control ویژه بانوان و CLEAR Refreshing Grease Control ویژه آقایان استفاده کنید.

 

موی لخت

• افرادی که موهای لختی دارند انباشت چربی را خیلی زود مشاهده می‌کنند و باید پوست سر و موها‌ی‌شان را تقریبا هر دو روز یک بار بشویند.
• حتما از شامپویی استفاده کنید که هم‌زمان با تمیز کردن پوست سر به موهای‌تان حجم دهد.
• برای این منظور شامپوی CLEAR Scalp Oil Control برای بانوان و CLEAR Refreshing Grease Control برای آقایان فوق‌العاده است. این شامپو با استفاده از فناوری تقویت ریشه ساخته شده است و حجم مو را از ریشه افزایش می‌دهد و با اولین شست‌و‌شو به موهای‌تان ظاهری پرپشت می‌دهد.

 

موهای ضخیم

• فراوانی پروتئین و داشتن ساختاری مستحکم باعث می‌شود که افرادی که موهای ضخیمی دارند تا چند روز به شستن موها نیاز نداشته باشند.
• موهای ضخیم رطوبت بیش‌تری جذب می‌کنند. به همین خاطر برای حالت دادن به این موها دست‌تان بازتر است، ولی هم‌زمان این جنس مو در اثر برس زدن بیش از حد آسیب می‌بیند.
• لازم نیست برای حالت دادن به موهای ضخیم به زحمت بیفتید. CLEAR Soft and Shiny برای افرادی با موهای ضخیم مناسب است و موهایی نرم و بدون گره به ارمغان می‌آورد.
همان طور که مشاهده کردید تناوب شستن موها بسیار وابسته به جنس موی شما است. و افزون بر اهمیت دفعات شست‌و‌شو، شامپویی هم که مصرف می‌کنید مهم است. اگر می‌خواهید به مو و پوست سرتان برسید، همیشه از مجموعه شامپوهای بی‌نظیر کلییر استفاده کنید