بهترین شامپوی ضدشوره برای موهای شما کدام است؟

با دلایل و روش‌های درمان شوره‌ی سر آشنا شوید

شامپوی‌های ضدشوره‌ی بسیاری وجود دارند، اما شامپوی مناسب شما کدام است؟ از آن‌جا که پوست‌های سر متفاوت‌اند، مراقبت از آن‌ها نیز شیوه‌های متفاوتی را می‌طلبد و پیدا کردن شامپوی مناسب برای هر مو بسیار حساس و مهم است. ما برای شما راهنمایی آماده کرده‌ایم تا بتوانید مناسب‌ترین شامپو را برای موهای خود انتخاب کنید.

موهای چرب

از آن‌جا که پوست سر مردان پنجاه درصد بیش از زنان سِبوم تولید می‌کند، اغلب مردان موهای چرب‌تری دارند و بیشتر مستعد بروز شوره هستند. شامپو کنترل چربی پوست سر کلییر با فرمولاسیون ویژه، محافظ پوست سر آقایان است و با تاثیرگذاری عمیق چربی‌های زاید را از بین می‌برد و از ترشح بیش از حد سِبوم و بروز شوره‌ی سر جلوگیری می‌کند. شامپو کنترل چربی پوست سر حاوی عصاره‌ی لیموی تازه و نعنا، پوست سر را شاداب نگه می‌دارد و نشانه‌های بروز شوره را محو می‌کند.

 

موهای خشک همراه با خارش

خشکی و خارش پوست سر از جمله وضعیت‌های رایج پوستی هستند که با خراش‌هایی در محدوده‌ی پوست سر و لایه‌ی زیرین موها و هم‌چنین جوش‌هایی روی پوست سر همراه‌اند. این بیماری گاهی می‌تواند نشانه‌ی بروز وضعیت‌هایی مانند شوره‌ی سر، درماتیت سبورئیک یا پسوریازیس باشد. در موارد نیمه حاد، کاهش بیش ازحد رطوبت طبیعی موها، می‌تواند منجر به بروز خارش و خشکی پوست سر شود.

 

درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک اغلب محدوده‌های چرب پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب ایجاد تکه‌های خشک پوست و ظهور جوش‌های قرمز رنگ می‌شود. درماتیت سبورئیک یک وضعیت پوستی طولانی مدت است و از بین بردن نشانه‌های آن نیازمند روش‌های درمانی مداوم است.

 

پسوریازیس

پسوریازیس با درماتیت سبورئیک نشانه‌های مشترکی دارد، اما محدوده‌های وسیع‌تری از پوست سر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند منجربه تکه‌تکه شدن و سخت و ضخیم شدن سطح پوست، به‌ویژه در محدوده‌ی اطراف موها و سایر بخش‌های پوست شود. برای موارد نیمه حاد، شامپوی ضدشوره‌ی کلییر بهترین راه حل است. اگر مبتلا به درماتیت سبورئیک و پسوریازیس هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای دستیابی به روش درمانی مناسب با وضعیت پوستی خود با پزشک متخصص مشورت کنید. به‌طور کلی برای درمان شوره‌ی سر، مهم نیست کدام یک از محصولات کلییر را استفاده می‌کنید، شست‌وشوی مداوم موها با یک شامپوی ضدشوره‌ی خوب می‌تواند به سلامت و پاکیزگی پوست سر و موهای‌تان کمک کند. برای مراقبت کامل از پوست سر و موهای‌تان، شامپو گیاهی کلییر را هر روز مصرف کنید. استفاده مداوم، از بروز شوره‌ی سر جلوگیری می‌کند و ظاهری بی‌نظیر به موهای‌تان می‌بخشد.