ترکیباتی که در انتخاب یک شامپوی ضدشوره‌ی خوب موثرند

رکیباتی که در انتخاب یک شامپوی ضدشوره‌ی خوب موثرند

پوست و موی سر افراد مختلف، روش‌های درمانی متفاوتی را می‌طلبند، از این رو، برای این که مناسب‌ترین شامپوی ضدشوره خود را پیدا کنید بهتر است ترکیبات سازنده‌ی شامپو و اثربخشی آن‌ها را مورد توجه قرار دهید.

اگر در انتخاب شامپوی مناسب خود تردید دارید مقاله‌ی ما به شما کمک می‌کند تا محصول دلخواه خودتان را پیدا کنید. با خواندن این مطلب درمی‌یابید که هنگام خرید شامپوی ضدشوره به دنبال چه ترکیباتی باشید… …

 

چه عواملی سبب بروز شوره‌ی سر می‌شوند؟

شوره‌ی سر یک وضعیت پوستی است که نیمی از مردم جهان را درگیر خود کرده است. مهم‌ترین نشانه‌ی شوره‌ی سر، دانه‌های ریز سفید یا خاکستری رنگی هستند که روی پوست سر و موها ظاهر می‌شوند. این دانه‌های ریز در واقع سلول‌های کهنه‌ای هستند که پوست سر با سرعت بیشتری آن‌ها را از خود پس می‌زند.

دلیل اصلی بروز شوره‌ی سر هنوز شناخته شده نیست، اما شکل‌گیری آن را با حضور قارچی موسوم به مالاسزیا که از چربی طبیعی پوست سر تغذیه می‌کند، مرتبط می‌دانند. با ضعیف شدن لایه‌ی طبیعی محافظ پوست، التهاب‌های ناشی از مالاسزیا سبب می‌شود پوست سر بیش از حد معمول سلول‌های خود را پس بزند.

 

“پریتیونِ روی” برای مبارزه با شوره‌ی سر

اگر با مشکل شوره‌ی سر دست‌وپنجه نرم می‌کنید، موثرترین روش درمانی استفاده از یک شامپوی ضدشوره‌ی ویژه است که سرشار از مواد مغذی باشد و تمام روش‌های مبارزه با شوره‌ی سر را دربربگیرد. شامپوی ضدشوره‌ی ۲ در ۱ کلییر حاوی ده ماده‌ی مغذی، ترکیبات تقویت‌کننده و هم‌چنین یک ضدشوره‌ی قوی به نام پریتیونِ روی، موها را از ریشه تا نوک تمیز می‌کند و پوست سر را برای مدت طولانی دربرابر شوره مقاوم می‌سازد.

 

کلیمبازول برای پوست سر آقایان

پژوهش‌های متخصصان ثابت کرده که لایه‌ی محافظ پوست سر آقایان ضعیف‌تر از خانم‌هاست و به همین دلیل آقایان بیشتر مستعد ابتلا به شوره و خارش پوست سر هستند. هم‌چنین پوست سر آقایان ۵۰ درصد بیشتر از خانم‌ها سِبوم تولید می‌کند، به این معنا که با ترشح چربی بیشتر سبب چرب شدن پوست سر و موها می‌شود. بر این اساس، محققان کلییر شامپوی ویژه‌ی آقایان را با ترکیب کلیمبازول پیشنهاد کرده‌اند. کلیمبازول عنصری تاثیرگذار است که نه تنها شکل‌گیری دانه‌های ریز شوره را متوقف می‌کند بلکه به تولید پروتیین در لایه‌ی بیرونی پوست سر کمک کرده و با تقویت سلول‌های پوستی، لایه‌ی محافظ پوست سر را مقاوم می‌سازد. کلیمبازول هم‌چنین از ابتلا به بیماری مالاسزیا جلوگیری می‌کند و استفاده‌ی مداوم از شامپوی حاوی کلیمبازول نشانه‌های بروز شوره‌ی سر را به‌کلی از بین می‌برد.

 

اسطوخدوس برای خارش پوست سر

یکی از نشانه‌های بروز شوره، خارش و التهاب پوست سر است که با رشد بی‌رویه‌ی نوعی مخمر قارچ پوستی ایجاد می‌شود و بروز دانه‌های ریز شوره را به دنبال دارد. این علایم می‌توانند با شست‌وشوی نامنظم موها تشدید شوند. اسطوخدوس حاوی عناصری طبیعی است که خشکی و خارش پوست سر را برطرف می‌سازند؛ بنابراین اگر از خارش پوست سر رنج می‌برید، استفاده از یک شامپو ضدشوره با عصاره‌ی اسطوخودس برای شما ضروری است. شامپو ضدخارش کلییر حاوی عصاره‌ی اسطوخدوس و سایر ترکیبات فعال ضدشوره، از فرمولاسیونی ویژه ساخته شده که خشکی، خارش و التهاب‌های منجر به بروز شوره‌ی سر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف می‌سازد. این محصول نه تنها در تمیز کردن پوست سر و از بین بردن شوره موثر است، بلکه رطوبت مورد نیاز پوست را برای رهایی از خارش تامین می‌کند.