تمام اشتباهاتی که هنگام شست‌وشوی موها انجام می‌دهیم.

بهترین توصیه‌ها برای استفاده از شامپوی ضدشوره.

هنگامی که نوبت به شست‌وشوی موها می‌رسد، آگاهی از بایدها و نبایدهای آن اهمیت پیدا می‌کند. حتی اگر از بهترین شامپوی ضدشوره استفاده کنید باز هم نیاز دارید با شیوه‌ی مناسب استفاده از آن آشنا شوید. اگر فکر می‌کنید نتیجه‌ی مطلوب را از شست‌وشوی موهای‌تان کسب نمی‌کنید، ما در این راهنمای ساده کمک‌تان می‌کنیم تا از اشتباهاتی که هر فردی هنگام شست‌وشوی موها انجام می‌دهد پرهیز کنید.

 

شست‌وشوی موها با آب داغ

 

شست‌و‌شوی خشن پوست سر

اگر چند روزی می گذرد که موهای‌تان را نشسته‌اید و یا به‌طور مشخص از خارش پوست سر رنج می‌برید، حتما تمایل زیادی به خاراندن بیش از حد پوست سرتان احساس می‌کنید. موی ایده‌آل از پوست سر سالم شروع می‌شود و شست‌وشوی ملایم ریشه‌ی موها از اهمیت زیادی برخوردار است.

خاراندن و مالیدن پوست سر سبب بروز زخم‌هایی بسیار کوچک در سطح پوست می‌شود و زمینه را برای التهاب و سوزش مهیا می‌سازد. پس هنگام شست‌وشو هرگز از ناخن‌های‌تان استفاده نکنید تا از ساییدن سطحِ پوست سر خودداری کنید. هنگامی که خارش پوست سر با شوره همراه باشد، استفاده از یک شامپوی تخصصی مانند شامپوی ضدشوره‌ی کلییر برای موهای معمولی ویژه‌ی بانوان یا شامپو کلییر خنک‌کننده‌ی نعنایی ویژه‌ی آقایان به رفع احساس ناراحتی ناشی از خاراندن کمک می‌کند. حتما پوست سر خود را با انگشتان‌تان به‌خوبی ماساژ دهید و از خاراندن و ساییدن شدید سطحِ پوست پرهیز کنید.

 

آبکشی زودهنگام شامپوی ضد‌شوره از پوست و مو

برای تمیز و پاکیزه نگه داشتن موها فقط به زمان‌بندی دقیق و مناسب نیاز دارید. حتی بهترین شامپوی ضدشوره نیز برای تاثیرگذاری بهتر به زمان مناسب نیاز دارد، به همین دلیل باید اجازه داد تا شامپو پیش از آبکشی، مدتی روی موها بماند.

پس از آغشته کردن کامل مو و پوست سر به شامپو، بهتر است بگذارید تا شامپو به مدت ۲ دقیقه روی موها باقی بماند و سپس به خوبی آبکشی کنید. این روش به ترکیبات شامپو فرصت می‌دهد تا چربی اضافی، آلودگی و باکتری‌های سطح پوست را کاملا از بین ببرد و به بهترین شکل پوست سر و موهای‌تان را تمیز کند.

 

آبکشی نامناسب بعدِ استفاده از شامپو

آبکشی موها پس از استفاده از شامپو شاید ساده‌ترین بخش شست‌وشوی سر به نظر برسد اما درست در همین مرحله است که افراد مرتکب اشتباه می‌شوند. بسیاری از افراد پس از شامپو کردن، موهای‌شان را به‌طور مناسب آبکشی نمی‌کنند و این امر سبب می‌شود که سِبوم اضافی، شامپو و مواد زاید مربوط به محصولات مو، هم‌چنان بر روی پوست سر و موهای‌شان بماند. موهای خود را حداقل به مدت ۳۰ ثانیه با آب سرد بشویید و با نوک انگشتان‌تان شامپو را از موهای‌تان خارج کنید. اگر موهایی بلند یا پرپشت دارید، باید زمان بیشتری را برای آبکشی بگذارید.

آگاهی از اشتباهاتی که افراد هنگام شست‌وشوی موها انجام می‌دهند به شما کمک می کند که با شیوه‌ی مناسب شست‌وشوی موهای‌تان آشنا شوید. حالا که از نحوه‌ی صحیح شست‌وشو آگاه شدید می‌توانید به بهترین نحو از مزایای شامپوی ضدشوره‌ی خود بهره‌مند شوید و به شکلی موثر نشانه‌های بروز شوره را از خود دور کنید.