درمان‌هایی آسان برای سه مشکل پوست سر

سه مشکل پوست سر که به‌راحتی درمان می‌شوند

مشکلات پوست سر همیشه آزاردهنده‌اند، خواه این مشکل خارش پوست سر خشک باشد و خواه موهایی چرب. خوش‌بختانه با راهنمایی که در این‌جا تهیه کرده‌ایم می‌تواند به‌سرعت از دست شایع‌ترین مشکلات پوست سر خلاص شوید.

 

۱- شوره‌ی سر

 

دانه‌های سفید بر پوست سر نشانه‌ی واضح شوره هستند، مشکلی متداول که وقتی پیش می‌آید که سلول‌های پوست سر با سرعتی بیش از حد طبیعی بریزند. هر چند شوره‌ی سر کلافه‌کننده است، با راه‌حل مناسب به‌راحتی درمان می‌شود: • موهای‌تان را مرتب با یک شامپوی ضدشوره بشویید تا شوره محو شود. استفاده‌ی مداوم از یک شامپوی ضدشوره‌ی تخصصی مانند CLEAR Complete Clean برای بانوان و CLEAR Shower Fresh برای آقایان، پوست سرتان را حسابی تمیز می‌کند و باعث می‌شود موهایی شاداب و بدون شوره داشته باشید.
• موقع شست‌و‌شو پوست سرتان را نخارانید، خاراندن و چنگ زدن پوست سر موقع شست‌و‌شو می‌تواند باعث التهاب و آسیب‌دیدگی پوست سر شود. به جای این کار شامپو را به‌آرامی بر پوست سر و ریشه‌های مو ماساژ دهید تا شاهد تاثیر کامل شامپو باشید.
• استفاده‌ی زیاد از حالت‌دهنده‌های مو مانند ژل و موس می‌تواند شوره را تشدید کند. تا درمان کامل شوره از این مواد استفاده نکنید.

۲- خشکی پوست سر

خشکی پوست سر می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد، مخصوصا وقتی دانه‌های سفید از پوست و موی‌تان بریزند. اگر پوست سرتان خشک، سفت یا دانه‌دار به نظر می‌رسد از راه‌حل‌های زیر استفاده کنید:
• خشکی پوست سر وقتی اتفاق می‌افتد که پوست سر رطوبت طبیعی‌اش را از دست بدهد، در نتیجه مهم است که سطح آب بدن‌تان را حفظ کنید. آب خوردن منظم به بازگرداندن آبی که بدن‌تان از دست داده است کمک می‌کند.
• از شامپویی استفاده کنید که مخصوصا برای مرطوب و بدون شوره نگه داشتن پوست سر عرضه شده است. CLEAR Herbal Fusion برای بانوان و CLEAR Style Express 2 in 1 برای آقایان، رطوبت مورد نیاز را به پوست سر باز می‌گرداند و افزون بر این با استفاده‌ی مداوم، نشانه‌های شوره را از بین می‌برد.
• در کنار استفاده از شامپو کلییر، درمان‌های طبیعی و خانگی هم می‌توانند برای درمان خشکی پوست سر مفید باشند. برای مثال روغن نارگیل به‌خاطر خاصیت ضدقارچی طبیعی آن و هم‌چنین غنی بودن از ویتامین E تاثیر فوق‌العاده‌ای بر خشکی پوست سر دارد.

۳- پوست سر چرب

اگر به پوست سر چرب رسیدگی نشود باعث می‌شود موها چرب و کثیف به نظر برسند. حتا ممکن است باعث شوره زدن شدید مو شود. اگر پوست سرتان چرب است از راه‌حل‌های زیر برای درمان آن استفاده کنید:
• احتمال داشتن پوست سر چرب در آقایان بیش‌تر است و برای همین آقایان به شامپویی نیاز دارند که سبوم اضافی‌ای را که بدن‌شان تولید می‌کند پاک کند. CLEAR Refreshing Grease Control می‌تواند سبوم برجامانده در منافذ پوست سر را پاک کند و باعث طراوت و پاکیزگی مو و پوست سر شود.
• موهای فر می‌تواند احتمال داشتن پوست سر چرب را در زنان افزایش دهد. CLEAR Saclp Oil Control چربی طبیعی پوست را تنظیم می‌کند و با استفاده‌ی مداوم، چربی‌های اضافه را از بین می‌برد.
• افرادی که پوست سر چرب دارند بهتر است بعد از شامپو زدن، موهای‌شان را به‌خوبی با آب سرد بشویند. شستن مناسب موها پس از شامپو، چربی‌های اضافی را جدا می‌کند و خنک بودن آب سرعت تولید چربی اضافی را کاهش می‌دهد.
با استفاده از این راهنما و شامپوی مناسب، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات پوست سرتان را برطرف کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از شامپوهای کلییر پوست و مویی پاکیزه و زیبا به ارمغان می‌آورد.