راه‌های تغییر سبک زندگی برای رهایی از شوره‌ی سر

درمان شوره و چربی پوست سر با تغییراتی کوچک در سبک زندگی

یافتن روشی برای درمان شوره‌ی سر می‌تواند بسیار زمان ببرد، اما گاهی وقت‌ها ساده‌ترین شیوه برای جلوگیری از بروز شوره‌ی سر، با ایجاد تغییراتی جزئی در سبک زندگی به دست می‌آید. در راهنمای پیش رو به شما یاد می‌دهیم چطور با تغییراتی جزئی در نحوه‌ی زندگی کردن خود از بروز شوره‌ی سر جلوگیری کنید.

 

موهای‌تان را به‌طور منظم شانه کنید.

این روش هنگامی بیش‌ترین تاثیر را می‌گذارد که موهای‌تان را به‌صورت منظم با ضربات کمی محکم، از ریشه تا نوک شانه کنید.

کمی آفتاب بگیرید.

 

رژیم غذایی خود را عوض کنید.

نوع غذایی که مصرف می‌کنید نقش مهمی در سلامتی پوست و موهای‌تان دارد و به‌ویژه در بروز یا عدم بروز شوره‌ی سر موثر است. غذاهای حاوی روی (زینک)، ویتامین B و ترکیب آلیسین می‌توانند نشانه‌های بروز شوره‌ی سر را از بین ببرند.

غذاهایی مانند گوشت قرمز، صدف خوراکی و مرغ، سرشار از زینک هستند. ماده معدنی زینک می‌تواند میزان سبوم ترشح‌شده در بدن را تنظیم کند. مصرف مواد غذاییِ سرشار از ویتامین B مانند حبوبات، ماهی و خوراکی‌هایی که از غلات تهیه می‌شوند، میزان کربوهیدرات‌ها و اسیدهای چرب بدن را که در صورت عدم متابولیزم کامل سبب بروز شوره‌ی سر می‌شوند، کاهش می‌دهد. آلیسین، یک ترکیب غذایی طبیعی است که در برش‌های پیاز و سیر موجود است و به تولید عناصری که ضد قارچ‌های پوستی هستند، کمک می‌کند.

 

تنش‌های روانی را کم کنید.

فشارهای روانی بیش از حد، می‌توانند به شیوه‌های مختلف تاثیر نامطلوبی بر سلامتی ما داشته باشند. با این که نمی‌شود یک عامل مشخص را به عنوان تاثیر تنش‌های روانی بر پدیدار شدن شوره‌ی سر در نظر گرفت، اما می‌توان این ‌گونه گفت که یک زندگی پُرتنش بر نحوه‌ی مراقبت از موها تاثیر چشم‌گیری دارد.

برای کاهش تنش‌های روانی و بهبود سلامت عمومی، پیشنهاد می‌کنیم که دست‌کم دو ساعت در هفته را به انجام ورزش‌های سبک بگذرانید. فعالیت‌های فیزیکی ترشح اندورفین مغز را بالا می‌برند و سبب شادابی و سلامت بدن می‌شوند.

 

از شامپوهای ضدشوره استفاده کنید.

شست‌وشوی موها با شامپوهای تمییزکننده و طراوت‌بخش کلییر نه تنها سِبوم بیش از حد پوست سر را از بین می‌برد، بلکه استفاده مداومِ این محصول، نشانه‌های قابل مشاهده‌ی بروز شوره‌ی سر را نیز کاهش می‌دهد. مصرف شامپوی ضدشوره‌ی کلییر در کنار نکاتی که پیرامون تغییر سبک زندگی مطرح شد، وضعیت پوست سرتان را بهبود می‌بخشد و حس خوبِ رهایی از شوره و اعتمادبه‌نفس را به شما هدیه می‌کند.