قدرت شامپوی ضدشوره‌ای که استفاده می‌کنم باید چقدر باشد؟

چطور شوره‌ی سر را کنترل کنیم

هر چند ظهور دانه‌های شوره آزاردهنده است، ولی بیش‌تر موارد ابتلا به شوره آن ‌قدر کم خطرند که می‌شود آن‌ها را در منزل درمان کرد. به‌طور کلی قدرت شامپوی ضدشوره وابسته به علایم شوره‌ای است که مشاهد می‌کنید و تنها در موارد حاد نیاز به درمان با شامپوهایی با قدرت دارویی است. در ادامه، شامپوهای مناسب برای انواع پوست سر فهرست شده‌اند.

 

۱- پوست سر خشک

نکته‌ی کلیدی در درمان پوست سر خشک آب‌رسانی و احیای رطوبت طبیعی پوست سر است. شامپوهایی مانند CLEAR Herbal Fusion برای بانوان و CLEAR Shower Fresh برای آقایان هم رطوبت پوست سر را افزایش می‌دهد و هم آن را از آلودگی و شوره پاک می‌کند.

 

۲- پوست سر چرب

پوست سر مردان ۵۰ درصد چربی بیش‌تری از پوست سر زنان تولید می‌کند و در نتیجه، احتمال داشتن پوست و موی چرب، شوره و احساس خارش در آن‌ها بیش‌تر است. بهترین شامپو در میان محصولات کلییر برای مردانی با پوست سر چرب CLEAR Refreshing Grease Controlاست. وقتی این شامپو به‌صورت پیوسته مصرف شود، چربی و سبوم اضافی را از پوست سر و منافذ آن پاک می‌کند و به آن حس پاکیزگی و طراوت می‌بخشد. به‌واسطه‌ی چگونگی حرکت چربی بر مو، احتمال داشتن پوست سر چرب برای زنان با موهای فر در قیاس با زنانی که موهای لخت یا صاف دارند بیش‌تر است. زنانی که پوست سری چرب دارند بهتر است از CLEAR Scalp Oil Control استفاده کنند، شامپوی تخصصی ضدشوره‌ای که در حذف سبوم اضافی و تنظیم چربی طبیعی پوست سر موثر است.

 

۳- خارش در پوست سر

 

برای مراقبت از پوستی که احساس خارش داشته باشد، شامپوی تخصصی ضدشوره‌ی CLEAR Complete Care برای بانوان و یا CLEAR Shower Fresh برای آقایان مناسب است. استفاده‌ی مداوم از این شامپو حس خشکی و خارش ناشی از شوره‌ی سر را بر طرف می‌کند. این شامپو با پاک کردن چربی اضافی که ایجاد حس التهاب می‌کند و هم‌چنین مرطوب کردن پوست سر، به یاری شما می‌آید. چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد تنها حالت‌های خاص و بسیار شدید شوره‌ی سر نیازمند درمان با شامپوهای دارویی ویژه هستند. مثال‌هایی از این نوع شوره پسوریازیس، درماتیت شوره‌دار و اگزمای پوست سر هستند. در این موارد مهم است که به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید تا احتمالا برای‌تان شامپوی دارویی یا پماد موضعی تجویز کند.