پنج روش ساده برای رهایی از شوره‌ی سر

با این پنج نکته از شر شوره خلاص شوید

آیا به دنبال روشی آسان برای رهایی از شوره‌ی سر هستید؟ در راهنمای جامع پیش رو، این شانس را دارید که علاوه بر آشنایی با روش‌های رهایی از شوره‌ی سر، شیوه‌ی جلوگیری از بروز مجدد آن را نیز بدانید. تنها روش‌های پنج‌گانه‌ی ساده‌ی زیر را دنبال کنید و در کوتاه‌ترین زمان پوست سر و موهایی پاکیزه و شاداب داشته باشید.

 

۱- آشنایی با دلایل بروز شوره‌ی سر

اولین قدم برای رهایی از شوره‌ی سر، آشنایی با عوامل موثر بر شکل‌گیری آن است. علت بروز شوره‌ی سر همواره با ابتلا به بیماری مالاسزیا در پوست سر مرتبط بوده است.

مالاسزیا نوعی قارچ مخمر شکل است که در محدوده‌های چرب پوست رشد می‌کند. هنگامی که لایه‌ی محافظ پوست سر ضعیف می‌شود، التهاب‌های ناشی از مالاسزیا مقاومت لایه‌ی محافظ پوست را کاهش می‌دهد و سبب می‌شود پوست سر بیش از حد معمول سلول‌های خود را پس بزند. دانه‌های ریز زرد و خاکستری رنگی که اغلب با شوره‌ی سر مرتبط می‌دانیم، همین سلول‌های پوستی جداشده از سطح پوست سر هستند.

 

۲- پوست سرتان را مرطوب نگه دارید.

خشکی و کمبود آب پوست سر سبب می‌شوند نشانه‌های بروز شوره‌ی سر بیش از حد معمول ظاهر شوند و با خارش و ذرات ریز بیشتری همراه باشند. با نوشیدن مقدار زیاد آب، پوست سر خود را مرطوب نگه دارید تا از خارش آن در امان باشید و بدن شما بتواند رطوبت از دست رفته‌ی خود را بازیابد.

۳- چربی زاید پوست سرتان را از بین ببرید.

رشح غدد چرب موسوم به سبوم در پوست سر، باعث تقویت لایه‌ی محافظ پوست می‌شود و با حفظ رطوبت پوست سر از خشکی آن جلوگیری می‌کند. با این وجود، ترشح بیش از حد سبوم می‌تواند منجر به چرب شدن پوست سر و بروز دانه‌های ریز شوره شود.

چربی پوست سر را می‌توان با کاهش استفاده از انواع محصولات مو و هم‌چنین آب‌کشی کامل موها هنگام استفاده از شامپو برطرف کرد. با این روش می‌توانید پس‌مانده‌ی چربی موجود در پوست را از بین ببرید و از چرپ شدن بیش از حد پوست سر و موهای‌تان جلوگیری کنید.

 

۴- روش‌های طبیعی درمان خانگی را امتحان کنید.

استفاده از روش‌های طبیعی درمان خانگی می‌تواند برای رهایی از شوره‌ی سر موثر باشد. شست‌وشو با سرکه‌ی سیب یک روش سریع و آسان برای درمان خانگی شوره‌ی سر است و مانع بروز نشانه‌های مربوط به مالاسزیا در پوست سر می‌شود.

نصف لیوان سرکه‌ی سیب را با نصف لیوان آب گرم ترکیب کنید و روی موهای‌تان بریزید، پوست سرتان را به مدت چند دقیقه به‌نرمی با این ترکیب ماساژ دهید و بعد کاملا با آب بشویید. سرکه حاوی قارچ‌کُش‌های طبیعی است که به شما کمک می‌کند پوستی شفاف و عاری از هر گونه قارچ و باکتری داشته باشید.

 

۵- موهای‌تان را با یک شامپو‌ی ضدشوره مناسب بشویید.

اصلی‌ترین روش برای درمان شوره‌ی سر و جلوگیری از بروز مجدد آن استفاده از یک شامپوی ضدشوره‌ی مناسب است. شامپوهای ضدشوره را به‌راحتی می‌توان از داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها تهیه کرد، شامپوهای ضدشوره نه تنها برای درمان شوره موثرند، بلکه استفاده‌ی مدوام آن‌ها از بروز مجدد شوره‌ی سر جلوگیری می‌کند.

شامپو‌ی تقویت‌کننده کلییر با فرمولاسیون ویژه، حاوی ده ماده‌ی مغذی و ترکیبات گیاهی، به تاثیرگذاری بیشتر تمام روش‌های درمانی کمک می‌کند. استفاده‌ی مداوم این شامپو پوست سر را مقاوم می‌سازد و با ترمیم لایه‌ی محافظ پوست به شما کمک می‌کند تا موهایی نرم، سالم و عاری از دانه‌های ریز شوره داشته باشید.

تنها پنج قدم تا رهایی از شوره در پیش دارید. اگر از شوره‌ی سر رنج می‌برید، همین امروز این روش‌ها را امتحان کنید و طولی نخواهد کشید که از اعتمادبه‌نفس بالا، احساس راحتی و داشتن پوستی عاری از شوره لذت ببرید.