چرا مشکلات پوست سر آقایان و خانم‌ها با هم فرق دارد

دلایل خارش پوست سر

تفاوت در شیوه‌ی رسیدگی به موی آقایان و خانوم‌ها بی‌دلیل نیست. پوست سر آقایان و خانوم‌ها با هم فرق دارد و برای همین است که در درمان مشکلات متداول پوست سرشان، میان درمان‌های مناسب برای هر گروه تفاوت‌هایی وجود دارد. اهمیت استفاده از شامپویی که مناسب پوست سرتان طراحی شده باشد از همین جا سرچشمه می‌گیرد. در این مطلب به تفاوت‌های پوست سر آقایان و خانوم‌ها و شامپوهای مناسب برای هر گروه می‌پردازیم.

 

آقایان

برای درمان مشکلات پوست سر، آقایان باید شامپویی انتخاب کنند که این ویژگی‌ها را داشته باشد:
• تمرکزش بر درمان و ترمیم پوست سر باشد.
• چربی‌ها را از منافذ و سطح پوست سر پاک کند.
• با استفاده‌ی مداوم، پوست سر را محافظت و تقویت کند.

به آقایان شامپوی ضدشوره‌ی کلییر برای کنترل چربی را توصیه می‌کنیم؛ شامپویی که ویژه‌ی پوست سر آقایان طراحی شده است و دانه‌های شوره را کاملا از پوست سر پاک می‌کند و پوستی پاکیزه و باطراوت به ارمغان می‌آورد. با استفاده‌ی مداوم، این شامپو از بازگشت شوره به پوست سر جلوگیری می‌کند. این شامپو چربی و سبوم اضافی را از منافذ پوست سر پاک می‌کند و رایحه‌ی لیمویی آن حس طراوتی دو چندان به پوست سرتان می‌بخشد.

خانم‌ها

پوست سر خانوم‌ها لایه‌ی محافظ قوی‌تری از آقایان دارد ولی با این وجود خانوم‌ها هم ممکن است دست به گریبان مشکلاتی چون خشکی، خارش یا شوره شوند. هم‌چنین بلندتر بودن موها و استفاده‌ی بیش‌تر از محصولات شیمیایی احتمال آسیب‌دیدگی موهای‌شان را بیش‌تر می‌کند.

استفاده‌ی بیش از حد از وسایل حالت‌دهنده مانند اتوی مو و فرکننده‌ها می‌تواند بر پوست سر خانوم‌ها تاثیرات منفی بر جا بگذارد و باعث التهاب و خشکی آن شود. هم‌چنین استفاده‌ی بیش از حد از مواد حالت‌دهنده مانند ژل و موس هم می‌تواند به ایجاد ظاهری چرب، کم حجم و بی‌طراوت منجر شود. موقع درمان مشکلات پوست سر،

خانوم‌ها باید دنبال شامپویی بگردند که این ویژگی‌ها را داشته باشد:

• تمرکزش بر درمان و ترمیم پوست سر باشد.
• توده‌های ناخواسته را از سطح و منافذ پوست سر پاک کند.
• بدون نادیده گرفتن شرایط طبیعی مو، شوره‌ها را از بین ببرد.

به خانوم‌ها شامپوی ضدشوره‌ی کلییر گیاهی را توصیه می‌کنیم، شامپویی که بدون قربانی کردن زیبایی طبیعی مو شوره را از بین می‌برد. این شامپو با استفاده‌ی مداوم علایم شوره را از بین می‌برد، مواد مغذی را به پوست و موی سر می‌رساند و موهایی نرم، قوی و بدون گره به ارمغان می‌آورد.

حالا که با تفاوت‌های پوست سر آقایان و خانوم‌ها آشنا شده‌اید، مراقب پوست و موی سر خود باشید. از مجموعه‌ی متنوع شامپوهای تخصصی ضدشوره‌ی کلییر استفاده کنید تا مراقبت و توجهی که را پوست و موی‌تان لازم دارد برای آن‌ها فراهم کنید. مراقب پوست سرتان باشید و مطمئن باشید با موهایی پاکیزه، زیبا و بدون شوره، پاسخ زحمات‌تان را خواهید گرفت.