چند راهکار موثر برای رهایی آقایان از شوره‌ی سر

چگونگی درمان شوره برای آقایان

پیدا کردن درمانی برای شوره که با عادت‌های آرایشی و بهداشتی شما هماهنگ باشد ضروری است. برای همین، راهنمای آریشی و بهداشتی بسیار موثری برای آقایان تهیه کرده‌ایم که کمک‌تان می‌کند از شر این دانه‌های سفید مزاحم رها شوید و همیشه آراسته بمانید.

در انتخاب شامپو دقت کنید

 

اولین گام برای رهایی از شر شوره انتخاب شامپوی مناسب است. پوست سر آقایان ۵۰ درصد چرب‌تر از پوست سر زنان و زمینه‌ی بسیار بیش‌تری برای ظهور علایم شوره دارد. به همین دلیل ضروری است شامپویی انتخاب کنید که ویژه‌ی موی آقایان و ترشحات زیاد چربی (سبوم) پوست آن‌ها باشد. اگر موهای چربی دارید، به جای شامپوی خانواده یا زنانه‌ی ضدشوره از شامپوی CLEAR Refreshing Grease Control استفاده کنید که پوست سر را به‌خوبی تمیز می‌کند و چربی اضافی را از منافذ پوست جدا می‌سازد. در این شامپو از عصاره‌ی لیمو و نعنا استفاده شده که رایحه‌ای خوش به جا می‌گذارند!

موهای‌تان را درست بشورید

گام بعدی پس از یافتن شامپوی ضدشوره‌ی مناسب، استفاده‌ی صحیح از آن است. همیشه موهای‌تان را به‌جای آب داغ با آب ولرم بشویید. آب داغ پوست سر را بسیار خشک می‌کند و موجب آسیب‌دیدگی و شکسته شدن موها می‌شود. هرگز هنگام مصرف شامپو پوست سرتان را نخارانید و چنگ نزدید، زیرا این کار به پوست آسیب می‌زند و موجب التهاب و بیماری می‌شود. شامپو را روی موهای‌تان بگذارید و به آرامی ماساژ دهید تا به ریشه‌ها برسد و کاملا روی مو اثر بگذارد. با دقت از مواد حالت‌دهنده استفاده کنید
ژل‌ها و کرم‌های مو برای حالت و حجم دادن به مو عالی هستند، ولی همیشه باید با دقت و به میزان کم از آن‌ها استفاده کرد. از حالت‌دهنده‌های حاوی الکل استفاده نکنید، به ویژه اگر موهای‌تان شوره می‌زند، چرا که این نوع حالت‌دهنده‌ها پوست را خشک می‌کنند و شوره را افزایش می‌دهند. اگر به‌طور متناوب از حالت‌دهنده‌ها استفاده می‌کنید، بهتر است با شامپوی قدرتمندی مانند CLEAR Cool Sport Menthol برای آقایان و یا CLEAR Complete Clean برای بانوان، آلودگی، چربی و باقی‌مانده‌ی حالت‌دهنده را به‌خوبی از پوست سر و موی‌تان پاک کنید، زیرا در غیر این صورت این مواد منافذ پوست سر را مسدود می‌کنند و باعث تولید شوره می‌شوند.

از درمان‌های خانگی غافل نشوید

مجبور نیستید برای تمیز و بدون شوره نگه داشتن موهای خود، زیاد هزینه کنید. استفاده از درمان‌های خانگی در کنار یک شامپوی ضدشوره‌ی مناسب می‌توانند بسیار کارآمد باشند. برای مثال، یک ساعت پیش از حمام پوست سرتان را با مقداری روغن نارگیل ماساژ دهید؛ مواد ضد قارچ طبیعی روغن نارگیل و ویتامین E موجود در آن به تمیزی و مرطوب کردن موی‌تان کمک خواهد کرد.
با داشتن موهایی بدون شوره و پاکیزه، اعتماد به نفس‌تان بالا می‌رود و حس بسیار بهتری به خودتان خواهید داشت. راهنمای کاربردی ما را در برنامه‌ی روزانه‌ی نظافتی خود بگنجانید تا ظاهری آراسته و روحیه‌ای بهتر داشته باشید.